  • HF1008-181F
HF1008-181F
advertisement
Manufacturer No:
HF1008-181F
HK JDW NO:
79-HF1008-181F
Step5Bar-code shipping tag
HF1008-181F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HF1008
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    375mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    180nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.05Ohm Max
  • Max DC Current
    375mA
  • Frequency - Self Resonant
    700MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 25MHz
    30
  • Case/Size Code
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm