  • HF1008-270K
HF1008-270K
advertisement
Manufacturer No:
HF1008-270K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-HF1008-270K
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HF1008-270K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HF1008
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    930mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    27nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    930mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q @ Freq
    30 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • Case/Size Code
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm