  • HF1008-332G
HF1008-332G
advertisement
Manufacturer No:
HF1008-332G
HK JDW NO:
79-HF1008-332G
Step5Bar-code shipping tag
HF1008-332G
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HF1008
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    280mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.9Ohm Max
  • Max DC Current
    280mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
    30
  • Case/Size Code
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm