  • HFCN-1500+
HFCN-1500+
advertisement
Manufacturer No:
HFCN-1500+
Manufacturer:
Mini-Circuits
HK JDW NO:
4071-HFCN-1500+
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
LTCC HIGH PASS FILTER, 1600 - 55
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HFCN-1500+
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Mfr
    Mini-Circuits
  • Series
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Frequency
    3.55GHz Center
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    3.9 GHz
  • Filter Type
    High Pass
  • Insertion Loss
  • Height (Max)
    0.037" (0.94mm)