  • HFW12R-2STBE1LF
HFW12R-2STBE1LF
advertisement
Manufacturer No:
HFW12R-2STBE1LF
HK JDW NO:
44-HFW12R-2STBE1LF
Description:
HFW-R Series FPC Contacts, Top Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 12 Positions Surface Mount, Right Angle Gold
Step5Bar-code shipping tag
HFW12R-2STBE1LF
  • Contact Plating
    Tin
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Housing Material
    Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled
  • Series
    HFW-R
  • Number of Positions
    12
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Housing Color
    Black
  • Flat Flex Type
    FPC
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Top
  • Cable End Type
    Tapered
  • Contact Location
    Bottom
  • Height Above Board
    0.075 1.90mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm