  • HFWLF15-153T
HFWLF15-153T
advertisement
Manufacturer No:
HFWLF15-153T
HK JDW NO:
3062-HFWLF15-153T
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
15.0mH 30% Horizontal flat wire
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HFWLF15-153T
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Mfr
    Allied Components International
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 120°C
  • Series
  • Size / Dimension
    0.807" L x 0.650" W (20.50mm x 16.50mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Inductance @ Frequency
    15 mH @ 100 kHz
  • Voltage Rating - DC
    250V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    250V
  • Height (Max)
    0.551" (14.00mm)