  • HHV2WSFT-73-64K9
HHV2WSFT-73-64K9
advertisement
Manufacturer No:
HHV2WSFT-73-64K9
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-HHV2WSFT-73-64K9
Package:
Axial
Datasheet:
HHV2WSFT-73-64K9
Description:
64.9kOhm, 2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HHV2WSFT-73-64K9
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    HHV
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    64.9kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    2W