  • HI2220P271R-00
HI2220P271R-00
advertisement
Manufacturer No:
HI2220P271R-00
HK JDW NO:
449-HI2220P271R-00
Package:
2220 (5650 Metric)
Datasheet:
HI2220P271R-00
Description:
FERRITE BEAD 270 OHM 2220 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HI2220P271R-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5650 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    HI
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Rated Current
    4A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    35mOhm
  • Current Rating (Max)
    4A
  • Impedance @ Frequency
    270Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    270Ohm Ω
  • Height
    3.7084mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    5.08mm