  • HIF3BA-24D-2.54R
HIF3BA-24D-2.54R
advertisement
Manufacturer No:
HIF3BA-24D-2.54R
Manufacturer:
Hirose Electric
HK JDW NO:
355-HIF3BA-24D-2.54R
Package:
Datasheet:
HIF3BA-24D-2.54R
Description:
Headers & Wire Housings 24P IDC RIBB CBL CON HOUSING SOCKET TYPE
Step5Bar-code shipping tag
HIF3BA-24D-2.54R
  • Housing Material
    PBT
  • Packaging
    Bulk
  • Feature
    Feed Through, Polarizing Key, Strain Relief
  • Number of Positions
    24
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    2
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    200V
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Orientation
    Straight
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1A
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG