  • HK10054N7K-T
HK10054N7K-T
advertisement
Manufacturer No:
HK10054N7K-T
HK JDW NO:
782-HK10054N7K-T
Datasheet:
HK10054N7K-T
Step5Bar-code shipping tag
HK10054N7K-T
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    HK
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Multilayer
  • Composition
    Ceramic
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    210mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz