  • HK10056N8J-T
HK10056N8J-T
advertisement
Manufacturer No:
HK10056N8J-T
HK JDW NO:
782-HK10056N8J-T
Datasheet:
HK10056N8J-T
Description:
Quantity:
In Stock : 7700
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HK10056N8J-T
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.9GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Q Factor
    8
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    430mA
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Exempt
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    652.039032μg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    HK
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Multilayer
  • Resistance
    250mOhm
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    180mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6.8nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max