  • HK1608R12K-T
HK1608R12K-T
advertisement
Manufacturer No:
HK1608R12K-T
HK JDW NO:
782-HK1608R12K-T
Datasheet:
HK1608R12K-T
Step5Bar-code shipping tag
HK1608R12K-T
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    500MHz
  • Inductor Application
    FILTER CHOKE
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Q Factor
    8
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    120nH