  • HK212510NK-T
HK212510NK-T
advertisement
Manufacturer No:
HK212510NK-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-HK212510NK-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HK212510NK-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HK212510NK-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    HK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    10nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.1GHz
  • Inductor Application
    FILTER CHOKE
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Q Factor
    15
  • Special Feature
    MULTI LAYER
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C