  • HLC026R8BTTR
HLC026R8BTTR
advertisement
Manufacturer No:
HLC026R8BTTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-HLC026R8BTTR
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 358
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLC026R8BTTR
  • Package / Case
    0402
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    580μm
  • Current Rating
    343mA
  • Inductance
    6.8 nH
  • Max DC Current
    343mA
  • Frequency - Self Resonant
    7GHz
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    600mOhm
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm