  • HLD15ZGE-N9
HLD15ZGE-N9
advertisement
Manufacturer No:
HLD15ZGE-N9
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-HLD15ZGE-N9
Package:
10-DIP Module, 1/2 Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLD15ZGE-N9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-DIP Module, 1/2 Brick
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HLD (60W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • HTS Code
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P10
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    12A 15A
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Voltage - Output 2
    3.3V
  • Total Power Output-Max
    60W