  • HLG-120H-36B
HLG-120H-36B
advertisement
Manufacturer No:
HLG-120H-36B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-HLG-120H-36B
Package:
Datasheet:
HLG-120H-36B
Description:
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLG-120H-36B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    1.11992kg
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-120H (120W)
  • Size / Dimension
    7.72Lx2.68W x 1.53 H 196.0mmx68.0mmx38.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    3.4A
  • Output Power
    122W
  • Voltage - Output
    18V~36V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    3.4A
  • Max Output Power
    122.4W
  • Max Input Current
    1.4A
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    38.608mm