  • HLG-120H-48B
HLG-120H-48B
advertisement
Manufacturer No:
HLG-120H-48B
HK JDW NO:
495-HLG-120H-48B
Package:
Datasheet:
HLG-120H-48B
Description:
Quantity:
In Stock : 37
Step5Bar-code shipping tag
HLG-120H-48B
    5
  • Weight
    1.11992kg
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-120H (120W)
  • Size / Dimension
    7.72Lx2.68W x 1.53 H 196.0mmx68.0mmx38.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    93.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    2.5A
  • Output Power
    120W
  • Voltage - Output
    24V~48V
  • Current - Output 1
    2.5A
  • Max Output Power
    120W
  • Max Input Current
    1.4A
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    38.608mm