  • HLG-240H-48
HLG-240H-48
advertisement
Manufacturer No:
HLG-240H-48
HK JDW NO:
495-HLG-240H-48
Package:
100
Datasheet:
HLG-240H-48
Description:
Quantity:
In Stock : 9
Step5Bar-code shipping tag
HLG-240H-48
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HLG-240H (240W)
  • Size / Dimension
    8.67Lx2.68W x 1.53 H 220.2mmx68.0mmx38.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Cable
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    5A
  • Output Power
    240W
  • Voltage - Output
    24V~48V
  • Current - Output 1
    5A
  • Max Output Power
    240W
  • Max Input Current
    4A
  • Height
    38.608mm