  • HLG-240H-54A
HLG-240H-54A
advertisement
Manufacturer No:
HLG-240H-54A
HK JDW NO:
495-HLG-240H-54A
Package:
100
Datasheet:
HLG-240H-54A
Description:
Quantity:
In Stock : 307
Step5Bar-code shipping tag
HLG-240H-54A
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    240W
  • Voltage - Rated
    431V
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    93.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    54V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    4.45A
  • Output Power
    240.3W
  • Voltage - Output
    50V~57V
  • Current - Output 1
    4.45A
  • Max Output Power
    240.3W
  • Max Input Current
    4A
  • Height
    38.608mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    IP65
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HLG-240H (240W)
  • Size / Dimension
    8.67Lx2.68W x 1.53 H 220.2mmx68.0mmx38.8mm