  • HLG-40H-36AB
HLG-40H-36AB
advertisement
Manufacturer No:
HLG-40H-36AB
HK JDW NO:
495-HLG-40H-36AB
Package:
Datasheet:
HLG-40H-36AB
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
HLG-40H-36AB
    Chassis Mount
  • Weight
    729.830123g
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-40H (40W)
  • Size / Dimension
    5.80Lx2.42W x 1.45 H 147.2mmx61.5mmx36.8mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, KC, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Power
    40.32W
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    1.12A
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    36.8mm