  • HLG-600H-15B
HLG-600H-15B
advertisement
Manufacturer No:
HLG-600H-15B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-HLG-600H-15B
Package:
Datasheet:
HLG-600H-15B
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLG-600H-15B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    3.899987kg
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HLG-600H (600W)
  • Size / Dimension
    9.97Lx5.67W x 1.91 H 253.2mmx144.0mmx48.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Voltage - Rated
    431V
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE
  • Efficiency
    93.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    36A
  • Output Power
    540W
  • Voltage - Output
    7.5V~15V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    36A
  • Max Output Power
    540W
  • Max Input Current
    7A
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    48.5mm