  • HLG-600H-54AB
HLG-600H-54AB
advertisement
Manufacturer No:
HLG-600H-54AB
HK JDW NO:
495-HLG-600H-54AB
Package:
Datasheet:
HLG-600H-54AB
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HLG-600H-54AB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HLG-600H (600W)
  • Size / Dimension
    9.97Lx5.67W x 1.91 H 253.2mmx144.0mmx48.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    605W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    96%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    11.2A
  • Voltage - Output
    54V