  • HLG-60H-15
HLG-60H-15
advertisement
Manufacturer No:
HLG-60H-15
HK JDW NO:
495-HLG-60H-15
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HLG-60H-15
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV, UR
  • Efficiency
    87.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Output Current
    4A
  • Voltage - Output
    9V~15V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Max Output Power
    60W
  • Max Input Current
    640mA
  • Height
    35.56mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP67
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-60H (60W)
  • Size / Dimension
    5.80Lx2.42W x 1.45 H 147.2mmx61.5mmx36.8mm