  • HLG-60H-20A
HLG-60H-20A
advertisement
Manufacturer No:
HLG-60H-20A
HK JDW NO:
495-HLG-60H-20A
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HLG-60H-20A
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-60H (60W)
  • Size / Dimension
    5.80Lx2.42W x 1.45 H 147.2mmx61.5mmx36.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Voltage - Rated
    431V
  • Depth
    61.5mm
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV, UR
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    20V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Output Current
    3A
  • Output Power
    60W
  • Voltage - Output
    17V~22V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Max Output Power
    60W
  • Max Input Current
    640mA
  • Height
    38.608mm