  • HLG-60H-54
HLG-60H-54
advertisement
Manufacturer No:
HLG-60H-54
HK JDW NO:
495-HLG-60H-54
Package:
Datasheet:
HLG-60H-54
Description:
LED DVR CCCV ACDC 32.4-54V 1.15A
Step5Bar-code shipping tag
HLG-60H-54
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-60H (60W)
  • Size / Dimension
    5.80Lx2.42W x 1.45 H 147.2mmx61.5mmx36.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    62W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV, UR
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    54V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    1.15A
  • Voltage - Output
    32.4V~54V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Max Output Power
    62.1W
  • Max Input Current
    640mA
  • Height
    35.56mm