  • HLG-80H-24AB
HLG-80H-24AB
advertisement
Manufacturer No:
HLG-80H-24AB
HK JDW NO:
495-HLG-80H-24AB
Package:
Datasheet:
HLG-80H-24AB
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HLG-80H-24AB
    Chassis Mount
  • Weight
    840.053069g
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HLG-80H (80W)
  • Size / Dimension
    6.76Lx2.42W x 1.53 H 171.8mmx61.5mmx38.8mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    82W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cULus, cURus, EAC, KC, PSE, RCM, TUV, UL
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Power
    81.6W
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    3.4A
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    38.8mm