  • HLN-40H-54A
HLN-40H-54A
advertisement
Manufacturer No:
HLN-40H-54A
HK JDW NO:
495-HLN-40H-54A
Package:
100
Datasheet:
HLN-40H-54A
Description:
Quantity:
In Stock : 7685
Step5Bar-code shipping tag
HLN-40H-54A
  • Mount
    Panel, Screw
  • Package / Case
    100
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~50°C
  • Series
    HLN-40H (40W)
  • Size / Dimension
    6.34Lx2.42W x 1.38 H 161.0mmx61.5mmx35.0mm
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    40W
  • Voltage - Rated
    431V
  • Approval Agency
    CB, CE, PSE, TUV
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    54V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    750mA
  • Output Power
    40.5W
  • Current - Output 1
    750mA
  • Max Output Power
    40.5W
  • Max Input Current
    430mA
  • Height
    38.608mm