  • HLS27DW0570C W/30
HLS27DW0570C W/30
advertisement
Manufacturer No:
HLS27DW0570C W/30
HK JDW NO:
124-HLS27DW0570C W/30
Package:
Datasheet:
Description:
HLS27 HAZARDOUS LOCATION STRIP L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLS27DW0570C W/30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Housing Material
    Aluminum (Al)
  • Mfr
    Banner Engineering Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 60°C
  • Series
    HLS27
  • Voltage - Supply
    12 ~ 30VDC
  • Ingress Protection
    IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Lens Type
    Tubular, Clear
  • Illumination Color
    White, Cool
  • Luminous Flux
    1700lm
  • Power - Rated
  • Features
    High/Low/Off Switching
  • Length
    22.44" (570.0mm)