  • HM17-895100LF
HM17-895100LF
advertisement
Manufacturer No:
HM17-895100LF
HK JDW NO:
860-HM17-895100LF
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
HM17-895100LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM17-895100LF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM17
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    2.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2.6A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    9.4996mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm