  • HM53-009R5VLF
HM53-009R5VLF
advertisement
Manufacturer No:
HM53-009R5VLF
HK JDW NO:
860-HM53-009R5VLF
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
HM53-009R5VLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM53-009R5VLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    HM53
  • Size / Dimension
    0.906Diax0.748W 23.00mmx19.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    9A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    9A
  • Inductance
    9.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.1mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Width
    18.9992mm