  • HM65-H6R0LFTR13
HM65-H6R0LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM65-H6R0LFTR13
HK JDW NO:
860-HM65-H6R0LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM65-H6R0LFTR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM65-H6R0LFTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM65
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.492W 13.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    11.4mOhm
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    8A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    8A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.4mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • DC Current
    8A
  • Height
    7.3914mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    13.4874mm
  • Width
    12.4968mm