  • HM66-30120LFTR13
HM66-30120LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM66-30120LFTR13
HK JDW NO:
860-HM66-30120LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM66-30120LFTR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM66-30120LFTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM66
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    840mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    840mA
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    131.6mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    4.699mm
  • Width
    4.699mm