  • HM66-40270LFTR13
HM66-40270LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM66-40270LFTR13
HK JDW NO:
860-HM66-40270LFTR13
Datasheet:
HM66-40270LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM66-40270LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM66
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.224W 5.70mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    2.0066mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.6896mm
  • Width
    5.6896mm