  • HM66-70101LFTR13
HM66-70101LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM66-70101LFTR13
HK JDW NO:
860-HM66-70101LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM66-70101LFTR13
Description:
Quantity:
In Stock : 1325
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM66-70101LFTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    HM66
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    650mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7.2mm
  • Current Rating
    650mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    358mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • DC Current
    650mA
  • Height
    3.9878mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    6.7056mm
  • Width
    6.7056mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C