  • HM67-3216-261LFTR7
HM67-3216-261LFTR7
advertisement
Manufacturer No:
HM67-3216-261LFTR7
HK JDW NO:
860-HM67-3216-261LFTR7
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
CMC 310MA 2LN 260 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
HM67-3216-261LFTR7
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM67
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Impedance
    260Ohm
  • Current
    310mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Current Rating (Max)
    310mA
  • Impedance @ Frequency
    260Ohms @ 100MHz
  • Height
    2.0066mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Height (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C