  • HM73-318R2LFTR13
HM73-318R2LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM73-318R2LFTR13
HK JDW NO:
860-HM73-318R2LFTR13
Datasheet:
HM73-318R2LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM73-318R2LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Series
    HM73
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.512W 13.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    5.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    5.6A
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    26mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    16A
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    6.8834mm