  • HM73-601R0LFTR13
HM73-601R0LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM73-601R0LFTR13
HK JDW NO:
860-HM73-601R0LFTR13
Datasheet:
HM73-601R0LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM73-601R0LFTR13
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.512W 15.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    30A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    45A
  • Height
    7.2898mm
  • Height Seated (Max)
    0.287 7.30mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    6.731mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C