  • HM76-101R0JLFTR7
HM76-101R0JLFTR7
advertisement
Manufacturer No:
HM76-101R0JLFTR7
HK JDW NO:
860-HM76-101R0JLFTR7
Datasheet:
HM76-101R0JLFTR7
Description:
Quantity:
In Stock : 984
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HM76-101R0JLFTR7
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    HM76
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.188W 7.30mmx4.78mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    2.9A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    4.78mm
  • Current Rating
    2.9A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • DC Current
    2.9A
  • Height
    3.2258mm
  • Height Seated (Max)
    0.127 3.23mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.7752mm