  • HM76-10680JLFTR7
HM76-10680JLFTR7
advertisement
Manufacturer No:
HM76-10680JLFTR7
HK JDW NO:
860-HM76-10680JLFTR7
Datasheet:
HM76-10680JLFTR7
Step5Bar-code shipping tag
HM76-10680JLFTR7
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM76
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.188W 7.30mmx4.78mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    370mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    370mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.39Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    3.2258mm
  • Height Seated (Max)
    0.127 3.23mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.7752mm