  • HM76-40221JLFTR13
HM76-40221JLFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM76-40221JLFTR13
HK JDW NO:
860-HM76-40221JLFTR13
Datasheet:
HM76-40221JLFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM76-40221JLFTR13
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    AMORPHOUS MAGNETIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    HM76
  • Size / Dimension
    0.634Lx0.622W 16.10mmx15.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Molded
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Terminal Placement
    ON CIRCLE
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Case/Size Code
    6362
  • Height
    7.4168mm
  • Height Seated (Max)
    0.292 7.41mm