  • HM78-45120LFTR
HM78-45120LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM78-45120LFTR
HK JDW NO:
860-HM78-45120LFTR
Datasheet:
HM78-45120LFTR
Step5Bar-code shipping tag
HM78-45120LFTR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM78
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    4A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4A
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    38mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm