  • HM78D-12106R8MLFTR
HM78D-12106R8MLFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM78D-12106R8MLFTR
HK JDW NO:
860-HM78D-12106R8MLFTR
Package:
Nonstandard
Description:
Shielded 2 Coil Inductor Array 27.2μH Inductance - Connected in Series 6.8μH Inductance - Connected in Parallel 17mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 3.1A Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
HM78D-12106R8MLFTR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    HM78D
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    17mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    10.4A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    5.2A
  • Max DC Current
    14.2A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    17mOhm Max
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    3.1A
  • Series Resistance
    68mOhm
  • Inductance - Parallel
    6.8 μH
  • Inductance - Series
    27.2 μH
  • Number of Coils
    2
  • DC Resistance (DCR) - Series
    68mOhm Max
  • Current Rating - Series
    1.55A
  • Current Rating - Parallel
    3.1A
  • Inductance - Connected In Series
    27.2μH
  • Inductance - Connected In Parallel
    6.8μH
  • Current Saturation - Parallel
    14.2A
  • Current Saturation - Series
    7.1A
  • Height
    0.413 10.50mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    12.4968mm