  • HM78D-128330MLFTR
HM78D-128330MLFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM78D-128330MLFTR
HK JDW NO:
860-HM78D-128330MLFTR
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM78D-128330MLFTR
Description:
Shielded 2 Coil Inductor Array 132μH Inductance - Connected in Series 33μH Inductance - Connected in Parallel 75mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 4.2A Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
HM78D-128330MLFTR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    HM78D
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    75mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.2A
  • Inductance
    33 μH
  • Current
    1.7A
  • Max DC Current
    5.6A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    75mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    4.2A
  • Series Resistance
    300mOhm
  • Inductance - Parallel
    33 μH
  • Inductance - Series
    132 μH
  • Number of Coils
    2
  • DC Resistance (DCR) - Series
    300mOhm
  • Current Rating - Series
    1.7A
  • Current Rating - Parallel
    4.2A
  • Inductance - Connected In Series
    132μH
  • Inductance - Connected In Parallel
    33μH
  • Current Saturation - Parallel
    5.6A
  • Current Saturation - Series
    3.1A
  • Height
    0.317 8.05mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm