  • HMK325B7225KM-P
HMK325B7225KM-P
advertisement
Manufacturer No:
HMK325B7225KM-P
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-HMK325B7225KM-P
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
HMK325B7225KM-P
Description:
M 2.2μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 150264
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
HMK325B7225KM-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm