  • HNC-2.5S-D-A(20)
HNC-2.5S-D-A(20)
advertisement
Manufacturer No:
HNC-2.5S-D-A(20)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
HK JDW NO:
355-HNC-2.5S-D-A(20)
Package:
Datasheet:
HNC-2.5S-D-A(20)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HNC-2.5S-D-A(20)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HNC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Pitch
    2.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    3A
  • Contact Gender
    Female
  • Wire Gauge
    22-26 AWG
  • Connector Support Type
    CONNECTOR ACCESSORY
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG