  • HP4660-9RU21G
HP4660-9RU21G
advertisement
Manufacturer No:
HP4660-9RU21G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-HP4660-9RU21G
Quantity:
In Stock : 2811
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HP4660-9RU21G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C With Derating
  • Series
    Melcher HP (120 ~ 192W)
  • Size / Dimension
    6.47Lx4.37W x 0.80 H 164.0mmx111.0mmx20.32mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    192W
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    cCSAus, CE, NEMKO
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    21V
  • Current - Output (Max)
    2A 2A 2A 2A
  • Voltage - Output 2
    24V
  • Voltage - Output 3
    24V
  • Voltage - Output 4
    24V