  • HPK600K100R
HPK600K100R
advertisement
Manufacturer No:
HPK600K100R
HK JDW NO:
895-HPK600K100R
Package:
Box
Datasheet:
HPK600K100R
Description:
100Ohm, ±10%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HPK600K100R
  • Package / Case
    Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HPK600
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    2.560Lx2.362W 65.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    600W
  • Lead Style
    M4 Threaded
  • Coating, Housing Type
    Epoxy Coated
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm