  • HR2220P601R-10
HR2220P601R-10
advertisement
Manufacturer No:
HR2220P601R-10
HK JDW NO:
449-HR2220P601R-10
Package:
2220 (5650 Metric)
Datasheet:
HR2220P601R-10
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 2220 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HR2220P601R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5650 Metric)
  • Weight
    426.376828mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    HR
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.08mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    4A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    4A
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    25mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Height
    3.05mm
  • Length
    5.59mm