  • HRSPD127-153M
HRSPD127-153M
advertisement
Manufacturer No:
HRSPD127-153M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-HRSPD127-153M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HRSPD127-153M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HRSPD127
  • Size / Dimension
    0.475Lx0.475W 12.07mmx12.07mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Current Rating (Amps)
    3.6A
  • Packing Method
    TR, Embossed , 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    47mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4.48A
  • Case/Size Code
    4848
  • Rated Current-Max
    3.6A
  • Height Seated (Max)
    0.355 9.02mm