  • HSA1030RF
HSA1030RF
advertisement
Manufacturer No:
HSA1030RF
HK JDW NO:
792-HSA1030RF
Datasheet:
HSA1030RF
Description:
Res Wirewound 30 Ohm 1% 16W 50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
HSA1030RF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HSA1030RF.
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.827W 21.00mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    30Ohm
  • Power Rating
    16W
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    265V
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm